Uwaga! Elka!

Dla wielu doświadczonych kierowców widok auta oznaczonego jako nauka jazdy jest czymś traktowanym jako największa przeszkoda. Autko, za którego kierownicą siedzi młody kierowca może być dla niektórych przeszkodą… w łamaniu przepisów ruchu drogowego.

To właśnie kierowcy, dla których prawo jazdy jest wielkim marzeniem najczęściej jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie przekraczają więc dozwolonej prędkości. Nie skracają zakrętów. Jeżdżą po prostu przepisowo. Co niestety rzadko zdarza się starym drogowym wyjadaczom.

Rzeczywiście prędkość "elek" może być dla niektórych kierowców przeszkadzająca. Należy jednak pamiętać, że za kierownicą siedzi osoba, która dopiero uczy się odpowiednich zachowań na drodze i kierowania autem. Dlatego należy jej się ze strony doświadczonych kolegów sporo szacunku.

Nie warto trąbić na "elki" ani zajeżdżać im drogi. Nie ma też sensu złościć się kiedy na środku skrzyżowania zgaśnie jej silnik w samochodzie. Przecież kiedyś nawet ci drogowi wyjadacze i doskonali kierowcy też musieli się uczyć jeździć samochodem. I na pewno popełniali te same i podobne błędy.

Dlatego, kiedy widzisz "elkę" wrzuć raczej na luz. I nie mam tu na myśli jałowego biegu w samochodzie!

Comments are closed.