Prawo jazdy – jak go nie stracić?

Często zdarzają się sytuacje, że nawet doświadczeni i doskonali kierowcy… tracą swoje prawo jazdy. Nie mogą wtedy przez jakiś czas poruszać się samochodem. Wiele osób z ich otoczenia zastanawia się – jak to możliwe? Otóż, właśnie bardzo dobrzy kierowcy są często narażeni na utratę tego cennego dokumentu.

Chwila słabości
Niektórzy myślą, że alkohol nie jest dużą przeszkodą w prowadzeniu pojazdu. Jest to ogromny i podstawowy błąd. Już kilka łyków piwa powoduje zmiany w organizmie i jest niebezpieczne dla kierowcy. Zwłaszcza, gdy za rogiem stoi drogówka i wykonuje rutynowe badanie trzeźwości. Wtedy można pożegnać się z prawem jazdy.

50+
Niedawno wszedł w życie przepis, który mówi o tym, że jeśli przekroczy się o 50 km/h (lub więcej) prędkość w terenie zabudowanym to kierowcy odbierane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W ten sposób wielu doskonałych kierowców musiało pożegnać się ze swoim dokumentem. Po prostu… zapominali oni o tym przepisie i nie spodziewali się kontroli drogówki, która z roku na rok posiada coraz lepsze systemy do monitorowania kierowców.

Warto więc poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Tym bardziej jeśli nauka jazdy odbywała się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Złe maniery za kierownicą mogą skutkować utratą ważnego dokumentu!

Comments are closed.