Pięćdziesiąt kilometrów na godzinę

Jakiś czas temu w życie wszedł nowy przepis. Gdy w terenie zabudowanym przekroczymy prędkość zostaje nam zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Przepis ten ma na celu poprawienie bezpieczeństwa w obszarach zabudowanych.

Wprowadzenie tego przepisu spotkało się z falą krytyki, jednak każdy zdroworozsądkowy człowiek po przeanalizowaniu całego zapisu stwierdzi, że pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Każdy kto w obszarze zabudowanym jedzie powyżej 100km/h powoduję ogromne zagrożenie dla siebie i innych. Na wsiach często nie ma chodników i sam podmuch szybko jadącego samochodu może być niebezpieczny. Często prawidłowo jadąca nauka jazdy wyprzedzana jest przez każdy samochód. Z drugiej strony jednak w naszym kraju często tablice oznaczające obszar zabudowany ustawiane są bez sensu i w miejscach gdzie stać nie powinny. To jest kwestia, która powinna być rozwiązana. Jazda jednak dzięki tym przepisom powinna stać się bezpieczniejsza i co najważniejsze bezpieczeństwo dzieci, które chodzą do szkoły powinno się poprawić.

Mimo tego, że przepis ten spotkał się z falą krytyki z czasem sprawi to, że każdy pirat drogowy pomyśli zanim naciśnie pedał gazu. Może to przecież uratować życie i zdrowie wielu osobom. Tak wiele przecież słyszy się o wypadkach w obszarach zabudowanych, najczęściej z udziałem pieszych.

Comments are closed.